Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival
Gdynia Film Festival

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to najważniejsza impreza filmowa w naszym kraju. Odbywa się od roku 1974 cyklicznie przyciągając na pomorze ludzi kultury. Naszym zadaniem było wsparcie promocyjne dwóch kolejnych edycji festiwalu i pomoc w rebrandingu marki FPFF na Gdynia Film Festiwal.

Główne cele to zwiększenie trafficu na festiwalowym fanpage, pozyskanie nowych odbiorców, edukacja w zakresie tradycji i wypracowanej marki Festiwalu oraz polskiego kina i zbudowanie lojalnej grupy ambasadorów marki.

Zaczęliśmy od opracowania strategii contentowej a następnie stworzyliśmy autorskie kreacje graficznych (przede wszystkim znane i lubiane kultowe cytaty). Wykorzystaliśmy nowe funkcje Facebook Pagesprzenieśliśmy pełną, blisko 40 letnią historię festiwalu na oś czasu. Przez kilka miesięcy codziennie komunikowaliśmy i animowaliśmy wspierając także działania informacyjne. Przez cały czas prowadziliśmy też kampanię reklamową wspierającą działania contentowe.

Udało nam się uzyskać ogromny wzrost aktywności – kreacje zachęcały do komentowania, „lubienia”, udostępniania. Dzięki temu wiele elementów miało efekt wirusowy. Liczba fanów profilu wzrosła o ponad połowę przy przeszło trzykrotnym wzroście „zasięgu”już pierwszego dnia działań. W pierwszym tygodniu był to już wzrost przeszło czterokrotny. W szczytowym momencie kampanii reklamowej informacje docierały do ponad 600.000 osób. Tworzyliśmy narzędzia wspomagające system rezerwacji i sprzedaży biletów z poziomu fanpage.

W krótkim czasie udało się pozyskać znaczną ilość osób zainteresowanych Festiwalem. Zainteresowanie to udało się podsycać trafionym copywritingiem a także ciągłymi kreacjami. Udało nam się wyłonić grupę ambasadorów marki.

Poprzez znaczne zróżnicowanie treści, facebookowa strona Festiwalu stała się atrakcyjnym miejscem dla licznej grupy wielbicieli kina polskiego oraz rzetelnym źródłem informacji odnośnie festiwalowej historii i tradycji a także aktualności bieżącej edycji.

 

Gdynia Film Festival

  • Repertuar
  • event
  • facebook
 

Clients

client logos
Back to top